21.06.2018 10:00

VYRÁŽÍME NA JEDNÉ LODI

V podzimních komunálních volbách se budeme o vaši přízeň v Praze 15 ucházet v ještě širším a silnějším uskupení. Koalice PATNÁCTKA NÁŠ DOMOV se kromě dosavadních partnerů – lidovců, zelených a nezávislých kandidátů – rozroste navíc o piráty. V minulém týdnu jsme v Hostivaři podepsali dohodu o spolupráci těchto stran. Ta bude vycházet z kvalitního programu, který stojí na třech pilířích: důsledné ochraně životního prostředí, zapojování veřejnosti do dění v městské části a maximální transparentnosti radnice. V čele kandidátní listiny stojí odbornice na sociální oblast Jana Vachulová (KDU-ČSL), místostarosta pro územní rozvoj a životní prostředí Marcel Pencák (SZ), ekonomka Radka Daníčková (nezávislá za Piráty) a místostarosta pro dopravu a místní Agendu 21 Milan Ducko (SZ). Kandidovat bude celá řada dalších odborníků, organizátorů občanského života a veřejně činných osobností.

„Dohoda je potvrzením čtyř let poctivé spolupráce a zároveň důkazem toho, že na komunální úrovni taková spolupráce povzbuzuje stále větší množství občanů k aktivitě,“ popsala vznik dohody Jana Vachulová.

„Ukázali jsme, že umíme spojovat všechny, kterým jde o zdravý rozvoj Prahy 15. Z toho neustoupíme ani v dalším volebním období. I proto jsme dohodu podepsali symbolicky na zelené louce u OC VIVO, kterou spolu s občany vytrvale chráníme před obytnou zástavbou, aby mohla sloužit rekreaci stávajících obyvatel,“ přivítal dohodu Marcel Pencák.

„Díky politice, kterou prosazujeme v radě a zastupitelstvu, jsme získali mnoho nových členů a příznivců. Proto věřím, že společně s piráty vyhrajeme komunální volby v Praze 15 a budeme moci prosazovat náš program i v příštím volebním období,“ dodal místostarosta Milan Ducko.

Pro Piráty je dohoda v Praze 15 jedním z důležitých kroků pro naplnění jejich celopražského hesla „Na prahu změny!”. „Chceme spojovat liberální síly, které nejsou zapletené do pletich politických podnikatelů, a zastavit odklánění peněz občanů Prahy do kapes developerů a šíbrů,” říká Vít Šimral, místopředseda pražských Pirátů. „Pražské radnice musí zastupovat zájmy občanů, ne jen koaličních zastupitelů a jejich známých. V Praze 15 se to začalo v uplynulém volebním období dařit a my chceme pomoci s dokončením této práce.”

Další informace o koalici Patnáctka náš domov najdete na internetových stránkách www.15nasdomov.cz a na našem FB profilu.

Kontakty:
Jana Vachulová, vachuler@gmail.com
Marcel Pencák, marpen@centrum.cz
Vít Šimral, vit.simral@pirati.cz
Milan Ducko, milan.ducko@seznam.cz

—————

Zpět