04.04.2018 19:40

Ukliďme patnáctku

Tradiční jarní úklidová akce se rychle blíží, a my budeme rádi, když nám přijdete pomoci. Společně jako vdycky zvládneme zneškodnit různé černé skládky a nepořádek, který se po zimě objeví. Udělejte něco pro životní prostředí Prahy 15 a poznejte spoustu skvělých dobrovolníků, vašich sousedů a spoluobčanů, kteří se účastní každý rok. Osobně se také můžete potkat se zástupci Patnáctky náš domov.
Akce se letos koná v různých termínech a nejméně na pěti místech. Jejich výčet uvádíme níže, takže se může přidat dle chutě a svých možností. Začíná se již tuto sobotu!

JAVOROVÁ ČTVRŤ – HORNÍ MĚCHOLUPY
Milí sousedé, jaro je tady, a s ním se opět objevilo v našem okolí i mnoho odpadu po dlouhém zimním čase. Pojďme tedy opět společně uklidit naši lokalitu od nepořádku a to včetně dětských hřišť. Událost „Ukliďme Javorovku“ se bude konat v sobotu 7. dubna od 10.00 hod. Sraz bude u dětského hřiště mezi G a H, pomůcky na úklid zajištěny. Po akci si můžeme dát oběd v některé z blízkých restaurací. Neváhejte přivést i ty nejmenší děti, výchova a úcta k životnímu prostředí je jen na nás (Vás). Tato událost je nejspíše jediná společenská akce v Javorové čtvrti, tak neváhejte a přijďte se „ukázat“.
Kontaktní osoba: Irma Duspivová, tel. 777 013 560, e-mail: irma.harencakova@seznam.cz, https://www.uklidmecesko.cz/event/16936

TROJMEZÍ – HOSTIVAŘ
Úklid rozsáhlé lokality Trojmezí se uskuteční v sobotu 7. dubna od 14.00 hod. Společně se zaměříme na úklid přístupových cest, ploch zeleně a okolí Botiče. Společně pak posedíme u ohně v areálu Toulcova dvora, kde budou připraveny pro všechny účastníky buřty a pivko. Nebude chybět ani tradiční setkání se zachráněnými netopýry.
Kontaktní osoba: Zdeněk Edlman, tel.: 602 367 608, e-mail: edlman@email.cz

NA GROŠI – HOSTIVAŘ
Nelíbí se vám po letošní zimě nepořádek v našem okolí? Opět se zapojujeme do Úklidu Česka. Uklízet společně je určitě zábavnější a rychlejší! Dejte nám vědět na níže uvedené telefonní číslo, zda i pro vás máme připravit rukavice a další náčiní. Sraz dobrovolníků pro úklid v této oblasti je v neděli 15. dubna v 9.30 hod. u bývalé výrobny medovníku ve Strašnické ulici, úklid potrvá asi do 12 hodin. Kontaktní osoba: Jana Vachulová, tel. 739 458 759, e-mail: vachuler@gmail.com, 
https://www.uklidmecesko.cz/event/17186

HOSTIVAŘSKÝ LESOPARK
Před jarní sezónou se pokusíme uklidit co největší část hostivařského lesoparku směrem od Hornoměcholupské ulice. Největší a nejkrásnější rekreační území zeleně v naší městské části si po zimě zaslouží důkladné gruntování. Sraz dobrovolníků je u prodejny LIDL v Hornoměcholupské ulici v neděli 15. dubna ve 14.00 hod. Po skončení akce se předpokládá společné posezení účastníků.
Kontaktní osoba: Marcel Pencák, tel.: 604 360 213,
e-mail: marcel.pencak@praha15.cz, www.uklidmecesko.cz/event/17196

TRIANGL – HOSTIVAŘ
Triangl je krásná přírodní lokalita v pražské Hostivaři, která je uzavřená železniční tratí do trojúhelníkového tvaru. V severní části se nachází bývalá zahrádkářská kolonie, kde vzniklo několik černých skládek po táboření zdejších bezdomovců. V rámci této akce bychom se pokusili tyto skládky odklidit a vyčistit tak pěkné přírodní místo. V případě, že by se nás sešlo větší množství, tak se můžeme pokusit projít i blízké okolí a posbírat odpadky i odtud. Celá akce by měla navázat na úspěšné akce úklidu blízkých lesíků, odkud se nám podařilo během dvou akcí odklidit přes 5 tun odpadu. Akce se koná v sobotu 21. dubna od 10.00 hodin, sraz dobrovolníků je za Kynologickým klubem Hostivař, u železničního mostku.
Kontaktní osoba: Martin Šimák, tel.: 773 542 638,
e-mail: simak-m@seznam.cz, www.uklidmecesko.cz/event/17194

 

—————

Zpět