09.01.2018 20:49

Milý ohlas

Vzpomenete si ještě na předvánoční aukci pro malého Toníčka? Jeho maminka popsala svůj dojem z našeho nápadu ve Zpravodaji Rané péče Diakonie Praha:

"Naše rodina byla oslovena, aby se zapojila do dobročinné aukce na síti Facebook, pořádané hnutím Patnáctka náš domov. Zprvu jsme se trochu zdráhali: stát se objektem dobročinnosti – to není situace pro nás obvyklá a cítili jsme se v roli příjemců trochu nesví. Zpočátku nám také trochu vadila částečná ztráta soukromí, neboť jsme byli požádáni, abychom poskytli fotografii dítěte. Nakonec jsme si však řekli, že kouzelný úsměv našeho autistického chlapečka povzbudí aktivitu zúčastněných dobrých duší… Je také pravda, že život rodin s autistickým dítětem, které přistupují k tomuto problému aktivně, přináší různé náklady na terapie, osobní asistenci, kurzy pro rodiče apod., takže každá koruna navíc je přínosem.
Průběh aukce jsem sledovala na Facebooku, musím říci, že věci, které účastníci nabízeli, byly i pro mě velice lákavé, sama bych si přihodila, kdyby to nebyl „střet zájmů“. Pokud by se aukce pořádala příští rok – už pro jiného příjemce, ráda se zúčastním. Připadalo mi, že účastníci dražby, i když pro ně byl samozřejmě prvotní záměr pomoci druhým, se touto aukcí vlastně i dobře baví, součástí příhozu byl často i nějaký vtipný komentář, bylo vidět, že tato společná akce propojuje a předvánočně nalaďuje dobré lidi.
V aukci se nakonec vybralo 15.000 korun, výše částky mě příjemně překvapila. Ráda bych pořadatelům dobročinné aukce i všem zúčastněným dárcům a dražitelům velice poděkovala – nejen za dobrý nápad a vybrané peníze, ale i za vyjádření solidarity nám, kteří máme kvůli postiženým dětem život o trochu komplikovanější."

 

Jitka R., maminka Toníčka

—————

Zpět