27.03.2017 16:14

Chceme stažení změny územního plánu u OC Hostivař

 

Zastupitelé MČ Praha 15 vyjádřili minulý týden nesouhlas s další bytovou výstavbou v Hostivaři. Na návrh našeho zástupce starosty Marcela Pencáka bylo schváleno usnesení, které po magistrátu požaduje zpětvzetí problematické změny územního plánu v okolí obchodního centra Hostivař. Usnesení svými hlasy podpořili zastupitelé Patnáctky náš domov, ANO 2011, Nezávislých a KSČM a jedna zastupitelka TOP 09. Naopak pro usnesení nehlasoval starosta Milan Wenzl, zastupitelské kluby ODS a ČSSD a také čtyři zastupitelé TOP09.

Návrh změny podala sama MČ Praha 15 v roce 2013, kdy byl starostou Pavel Klega (ODS). Změna měla umožnit výstavbu bytových domů na plochách určených v současné době pro sportoviště a občanskou vybavenost. Zastupitelstvo městské části požaduje po magistrátu zachování stávající funkce podle platného územního plánu. V budoucnu by se tak například louka pod obchodním centrem mohla změnit na zeleň. V případě neschválení usnesení by v území vznikl větší počet bytových domů, došlo by k zhoršení dopravní situace v ulici Švehlova, zvýšil by se počet nepřijatých dětí do mateřských školek a ubylo by ploch pro sport ve prospěch bytů, kterých se v letech 2014-2015 v Praze 15 postavilo 1 358, což je nejvíce ze všech městských částí Prahy. Myslíme si, že platný územní plán umožňuje v Praze 15 natolik rozsáhlou bytovou výstavbu, že není vůbec nutné měnit další plochy na obytná území. Naší městské části chybí zejména rozšíření občanské vybavenosti, aby se z ní nestala pouze noclehárna.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem občanům, kteří v celé záležitosti dlouhou dobu aktivně vystupují a přišli náš návrh podpořit na jednání zastupitelstva, neboť jim záleží na zachování zelených ploch. Bojují s námi v těch nejdůležitějších chvílích, kdy politici mají dokázat, že chránit zeleň není jen jejich slogan z předvolebních plakátů, ale že to myslí vážně, i když sedí na radnici.

 

  Podnět na změnu územního plánu

 

 

 

  Louka u obchodního centra  Hostivař     

                                                                                                                                                          

    

 

  Plochy určené pro sport u obchodního centra Hostivař

 

 

 

 

 

—————

Zpět